Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 506 457 409
Wybudujemy Twoją elektrownię słoneczną

Eurocentrum

Panele: Canadian Solar / Falowniki: SMA / Moc: 100KWP

Miło nam poinformować iż spółka MPL Energy w bieżącym roku zakończyła prace i uruchomiła system fotowoltaiczny o mocy 100 kWp na budynku należącym do Parku Naukowo-Technologicznego Eurocentrum w Katowicach.

Moduły fotowoltaiczne są zlokalizowane na dachu oraz fasadzie budynku – równolegle do ścian oraz w formie markiz nad oknami po stronie południowej budynku. Nowością w skali kraju są systemy nadążne (trackery) usytuowane przed budynkiem. Dzięki ich zastosowaniu powierzchnia modułów fotowoltaicznych jest stale zwrócona w kierunku słońca. Zegar astronomiczny steruje położeniem trackera, a ilość wyprodukowanej energii w porównaniu z modułami zamocowanymi na stałe wzrasta w skali roku nawet o 40%. Energia wyprodukowana w tej instalacji jest zużywana na potrzeby własne. Monitoring parametrów pracy elektrowni jest dostępny w BMS budynku oraz w układzie sterownia elektrownią. Inwestor posiada również układ pomiarowy brutto tym samym możliwość potwierdzania produkcji zielonej energii i zielonych certyfikatów.

W ramach wykonanych prac MPL Energy zainstalowało również 10 lamp zasilanych energią słoneczną.

Pozostałe realizacje
Takenaka/Bridgestone
220KWP

Takenaka/Bridgestone

Instalacja w Żarowie została oparta ma modułach marek Sanyo w technologii HIT (obecnie Panasonic) oraz Kyocera. Moduły zainstalowano na gruncie oraz fasadzie […]

Zaufali nam

Zadzwoń +48 506 457 409