Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 506 457 409
Wybudujemy Twoją elektrownię słoneczną

Eurocentrum

Panele: Canadian Solar / Falowniki: SMA / Moc: 100KWP

Miło nam poinformować iż spółka MPL Energy w bieżącym roku zakończyła prace i uruchomiła system fotowoltaiczny o mocy 100 kWp na budynku należącym do Parku Naukowo-Technologicznego Eurocentrum w Katowicach.

Moduły fotowoltaiczne są zlokalizowane na dachu oraz fasadzie budynku – równolegle do ścian oraz w formie markiz nad oknami po stronie południowej budynku. Nowością w skali kraju są systemy nadążne (trackery) usytuowane przed budynkiem. Dzięki ich zastosowaniu powierzchnia modułów fotowoltaicznych jest stale zwrócona w kierunku słońca. Zegar astronomiczny steruje położeniem trackera, a ilość wyprodukowanej energii w porównaniu z modułami zamocowanymi na stałe wzrasta w skali roku nawet o 40%. Energia wyprodukowana w tej instalacji jest zużywana na potrzeby własne. Monitoring parametrów pracy elektrowni jest dostępny w BMS budynku oraz w układzie sterownia elektrownią. Inwestor posiada również układ pomiarowy brutto tym samym możliwość potwierdzania produkcji zielonej energii i zielonych certyfikatów.

W ramach wykonanych prac MPL Energy zainstalowało również 10 lamp zasilanych energią słoneczną.

Pozostałe realizacje
Dom jednorodzinny
7.2KWP

Dom jednorodzinny

Instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku jednorodzinnego. Realaizowana z 30% dofinansowaniem z Urzędu m.st. Warszawy.

Protekt
450KWP

Protekt

W sierpniu bieżącego roku zakończyła się instalacja systemu fotowoltaicznego w Łodzi. Inwestor zużywa wyprodukowaną energię na własne potrzeby. Z racji wielkości systemu […]

Dom jednorodzinny
6.33KWP

Dom jednorodzinny

Instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku jednorodzinnego. Realaizowana z 30% dofinansowaniem z Urzędu m.st. Warszawy.

Zaufali nam

Zadzwoń +48 506 457 409