Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 506 457 409
Wybudujemy Twoją elektrownię słoneczną

Fotowoltaika województwo Mazowieckie

Panele fotowoltaiczne oraz ich instalacja stały się w ostatnich latach popularne. Po pierwsze ze względu na dotacje, które pozwalają w znacznej części zaoszczędzić pieniądze na montażu, ale z drugiej strony proponują nam niezależny system grzewczy, o wiele bezpieczniejszy dla przyrody i nas samych.

Fotowoltaika – województwo mazowieckie

Jakie dotacje można otrzymać na założenie ekologicznej, małej przydomowej elektrowni?

Korzystając z dotacji i ulg możemy zaoszczędzić nawet 80% kosztów związanych z instalacją fotowoltaiki. Z jakich programów można skorzystać?

Po pierwsze z programu „Energia plus”, dzięki któremu możemy otrzymać aż 15 tysięcy złotych. Biorąc udział w rządowej dotacji „Mój prąd” możemy uzyskać 5 tysięcy, ale istnieje możliwość skorzystania z ulg podatkowych na panele słoneczne m.in. w woj. mazowieckim. Obserwując ciągły wzrost cen prądu pobieranego z publicznych elektrowni, możemy być pewni, że przestaniemy dopłacać, a zaczniemy zyskiwać. W przeciągu ostatnich 10 lat cena prądu wzrosła o 100%, zatem można się spodziewać, że za kolejne dziesięć lat będziemy płacić już dwukrotność dzisiejszej ceny. Warto zatem rozważyć założenie paneli fotowoltaicznych.

Jak działają ogniwa fotowoltaiczne?

Pierwsze pytanie, które zazwyczaj zadają osoby niezdecydowane, dotyczy produkcji prądu w pochmurne dni. Rozwiązania technologiczne stosowane w panelach fotowoltaicznych umożliwiają wydajną pracę instalacji, nawet gdy promieniowanie słoneczne jest danego dnia mniejsze. Nadmiar wyprodukowanej energii można oddać elektrowni, natomiast w zimę, kiedy słońce świeci rzadziej, a generowanie energii jest zmniejszone, można dobrać potrzebną energię od zewnętrznej elektrowni. W tym wypadku wyrównywane są różnice, a wcześniej zdobyte pieniądze pokrywają koszty dociągnięcia ciepła.

Panele fotowoltaiczne to bardzo mądre i przyszłościowe rozwiązanie. Dzisiaj już coraz częściej mówi się o pompach powietrznych czy głębinowych które zasilane są panelami słonecznymi. Takie rozwiązanie pozwala zupełnie zrezygnować z dodatkowych i źródeł grzewczych, które szkodzą środowisku. Warto zagłębić się w tym temacie, ponieważ coraz więcej miast wprowadza zakaz palenia paliwem stałym, a niektóre gminy chcą nawet przeprowadzić spis kotłów, które wykorzystują takie paliwo.

Technologia wciąż znajduje nowe rozwiązania i tym razem jest to rozwiązanie zdrowe dla człowieka i dla naszej planety, dlatego jeżeli jeszcze nie zainstalowałeś we własnym domu czy lokalu użytkowym instalacji fotowoltaicznej, warto umówić się ze specjalistą i zapoznać się z indywidualną wyceną własnej elektrowni.

Zadzwoń do nas już teraz!

Oblicz koszt instalacji
Oblicz koszt instalacji

Sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu!

Zaufali nam

Zadzwoń +48 506 457 409