Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 506 457 409
Wybudujemy Twoją elektrownię słoneczną

Ulga podatkowa na fotowoltaikę

Ulgi podatkowe dla klientów indywidualnych i rolników

Analizujemy na bieżąco rynek i wyszukujemy informacje dotyczące aktualnie możliwych do wykorzystania ulg podatkowych związanych z inwestycjami w energie ze źródeł odnawialnych, ze szczególnym uwzględnieniem fotowoltaiki.

Każde możliwe wsparcie i zachęta ze strony rządu może zdecydować, ze inwestycja w fotowoltaikę będzie jeszcze bardziej atrakcyjna od strony finansowej.

Nie jesteśmy doradcami podatkowymi,ale wskażemy obszary dotyczące przepisów prawnych gdzie można znaleźć szczegółowe informacje. Rekomendujemy jednak przed odliczeniem od podatku konsultacje z doradca podatkowym lub osoba, która pomoże w pełni bezpiecznie wykorzystać przysługująca ulgę podatkową.

Ulga termomodernizacyjna

Od 1 stycznia 2019 roku właścicielom instalacji fotowoltaicznych przysługuje możliwośc odliczenia kosztu inwestycji od podstawy opodatkowania. W zależności od progu podatkowego w jakim się rozlicasz możesz odliczyć 18%, 19% lub 32% kosztu instalacji. Ulga przeznaczona jest dla właścicieli budynków mieszkalnych, na których powstała mikroinstalacja. Maksymalna kwota możliwa do odliczenia to 53 000zł, a rozliczać ją można przez 6 lat.

Skontaktuj się z nami.

Oblicz koszt instalacji
Oblicz koszt instalacji

Sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu!

Zaufali nam

Zadzwoń +48 506 457 409