Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 506 457 409
Wybudujemy Twoją elektrownię słoneczną

Montaż paneli fotowoltaicznych w Warszawie

Prąd towarzyszy nam każdego dnia. Nie zawsze zauważamy nawet, jak często zdarza nam się korzystać z różnorakich urządzeń elektrycznych. Problem pojawia się natomiast wtedy, gdy zaczynają się przerwy w jego dostawie. Wówczas dostrzegamy, jak ważna w naszym życiu jest energia elektryczna. Obecnie bez większych problemów możemy samodzielnie ją wytwarzać. Jeszcze parę lat temu mogło to brzmieć mocno surrealistycznie. Na ten moment do produkcji prądu w domach szczególnie często wykorzystuje się fotowoltaikę.

Technologia ta stale zyskuje na popularności w związku z rosnącym zainteresowaniem odnawialnymi źródłami energii. Coraz większa świadomość społeczeństwa w kwestiach ekologii również nie pozostaje bez znaczenia – instalacja fotowoltaiczna pozwala pozyskiwać prąd bez negatywnego wpływu na środowisko, produkcji szkodliwych spalin i hałasu, a przy tym żyć energooszczędnie i zmniejszyć swój ślad węglowy.

Wybór dobrych paneli słonecznych

Kluczowym elementem w instalacjach tego typu są oczywiście panele fotowoltaiczne. Na ten moment w Polsce najczęściej korzysta się z monokrystalicznych. Ma to swoje uzasadnienie. Warto wspomnieć, że oprócz nich można znaleźć także polikrystaliczne oraz wykonane z krzemu amorficznego. Ostatni z wymienionych rodzajów paneli jest stosowany niezwykle rzadko z tego powodu, że bardzo szybko wytraca nominalną moc. Żywotność takich paneli jest krótka, co sprawia, że wybiera się ten produkt rzadziej.

Interesuje Cię montaż fotowoltaiki? Warszawa wybiera naszą firmę!

W naszym klimacie panele fotowoltaiczne mogą działać efektywnie, ale ważne jest to, aby były zamontowane pod właściwym kątem. Inne nachylenie stosuje się jednak w północnej części kraju, a inne w części południowej. W przypadku Pomorza panele montuje się je najczęściej pod kątem 45 stopni. Natomiast w rejonach południowych stosuje się kąt 35 stopni. Do montażu paneli wybiera się zwykle dach, ale nie jest to regułą. Przykładowo jeśli chodzi o montaż paneli fotowoltaicznych, Warszawa jest miastem, gdzie często widuje się je na stelażach umieszczonych na elewacji.

Nasza firma od dawna zajmuje się kompleksowym tworzeniem instalacji fotowoltaicznych. Zawsze polecamy naszym zleceniodawcom najlepszej jakości panele fotowoltaiczne oraz falowniki. Naszym priorytetem jest dobro naszych klientów. W związku z tym dbamy o ich zadowolenie. Już dziś możesz zacząć oszczędzać dzięki fotowoltaice!

Oblicz koszt instalacji
Oblicz koszt instalacji

Sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu!

Zaufali nam

Zadzwoń +48 506 457 409