Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 506 457 409
Wybudujemy Twoją elektrownię słoneczną

Fotowoltaika w Ząbkach

Samodzielna produkcja prądu na dachu – Fotowoltaika Ząbki

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny w naszym życiu jest prąd. Jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z najróżniejszych urządzeń elektrycznych. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że ceny prądu w ostatnim czasie znacznie rosną. Czy istnieje sposób, aby zmienić dotychczasowe rozwiązania energetyczne w naszych domach? Okazuje się, że tak. Możemy zadbać o to, aby w naszym gospodarstwie domowym powstała wysokiej jakości instalacja, która będzie wytwarzała wolny od kosztów prąd dla naszych potrzeb.

 

Inwestycja w fotowoltaikę

Coraz więcej osób zainteresowanych jest alternatywnym sposobem wytwarzania prądu za pomocą paneli słonecznych. Ząbki to przykład miasta, w którym szczególnie często stosuje się takie rozwiązania. Wielu jego mieszkańców przekonało się o korzyściach, jakie płyną z zastosowania paneli solarnych. Początkowo wydawać by się mogło, że koszty związane z kupnem wszystkich elementów składowych oraz z montażem instalacji są bardzo wysokie. Jednak trzeba pamiętać o tym, że suma rocznych rachunków za prąd jest niemniej wysoka. Rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być inwestycja w energię słoneczną, która po kilku latach w całości się zwróci, a generowany prąd będzie zupełnie darmowy.

 

Fotowoltaika – jak to działa? 

Fotowoltaika działa na zasadzie wybijania elektronów. W przypadku nowoczesnych wersji paneli słonecznych, wykorzystuje się cienkie płytki krzemowe P oraz N. Na skutek uderzania fotonów w płytkę N, dochodzi do przemieszczania się elektronów do luk w płytce P. Tworzy się więc ruch cząsteczek, a co za tym idzie – napięcie elektryczne. W panelach słonecznych, oprócz płytek półprzewodnikowych, znajduje się także ekran w postaci folii aluminiowej. Prąd wytwarzany przez panele solarne jest prądem stałym. Nie można go używać w naszych domach i dlatego stosuje się falowniki, które zamieniają go w prąd zmienny o częstotliwości 50 Hz.

Nasza firma powstała po to, aby pomagać Polakom w oszczędzaniu prądu. Dzięki nam, możesz zapomnieć o wysokich rachunkach za prąd. Zadbamy o to, żeby na Twoim dachu powstała wysokiej jakości instalacja fotowoltaiczna, która będzie w stanie wytwarzać duże ilości energii. Pomagamy naszym klientom również przy wszelkich formalnościach, które są związane m.in. z ubieganiem się o dofinansowanie unijne lub rządowe tychże instalacji. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania oraz rozwiejemy wątpliwości. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Oblicz koszt instalacji
Oblicz koszt instalacji

Sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu!

Zaufali nam

Zadzwoń +48 506 457 409