Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 506 457 409
Wybudujemy Twoją elektrownię słoneczną

Finansowanie

Względy finansowe mogą w znacznym stopniu ograniczać podjęcie decyzji o zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych. Oferujemy pomoc w pozyskaniu środków, które pozwolą, by inwestycja w jak najmniejszym stopniu obciążyła Państwa budżet.

Pomoc w pozyskiwaniu środków zewnętrznych

Instalacje fotowoltaiczne od 2019 roku objęte są rządowym programem „Mój prąd”, w ramach którego można uzyskać do 5000 tysięcy złotych dotacji. Program skierowany jest do osób fizycznych i obejmuje teren całego kraju. Na terenie części gmin obowiązują także indywidualne programy dofinansowania zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych. Formalności związane z pozyskaniem środków mogą być trudne dla osób niezajmujących się tym na co dzień. Dlatego oferujemy Państwu kompleksową pomoc w pozyskaniu środków od momentu przygotowania wniosku aż do rozliczenia dotacji. Zawsze weryfikujemy, jakie są możliwości finansowania na terenie gminy naszego klienta.

Finansowanie inwestycji przy pomocy kredytu lub leasingu

W ramach naszych usług proponujemy nie tylko doradztwo w zakresie pozyskania zewnętrznych środków. Dla klientów indywidualnych przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę zakupu instalacji w systemie ratalnym. Natomiast przedsiębiorcy mogą skorzystać z leasingu operacyjnego. Osoby fizyczne mogą w ten sposób sfinansować inwestycję bez angażowania własnych środków, a przedsiębiorcy przy ich minimalnym zaangażowaniu. W ramach współpracy z bankami i firmami leasingowymi udało nam się uzyskać dla naszych klientów preferencyjne warunki kredytowania inwestycji. Procedury są znacznie uproszczone, a we wszystkich formalnościach uzyskają Państwo pomoc naszego eksperta.

Odliczenie kosztów inwestycji od podatku

Właściciele budynków jednorodzinnych mogą także skorzystać z tzw. ulgi termomodernizacyjnej. Pierwsze wydatki poniesione na fotowoltaikę będzie można odliczyć w 2020 roku. Warto podkreślić, że skorzystanie z dotacji w ramach programu „Mój prąd” nie wyklucza możliwości odliczenia ulgi.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na naszej stronie, a w razie niejasności lub pytań prosimy o kontakt z naszym ekspertem.

Oblicz koszt instalacji
Oblicz koszt instalacji

Sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu!

Zaufali nam

Zadzwoń +48 506 457 409