Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 506 457 409
Wybudujemy Twoją elektrownię słoneczną

Dofinansowanie do fotowoltaiki w Piasecznie

Inwestowanie w panele słoneczne

Produkcja energii elektrycznej to ostatnimi czasy temat na topie. Wiele osób zaczyna zastanawiać się nad zainwestowaniem we własne, nowoczesne systemy pozwalające na generowanie znacznych ilości prądu. Trzeba liczyć się z tym, że początkowo koszty mogą wydawać się bardzo duże. Jednak istnieją pewne rozwiązania, które pozwalają na efektywne ich zmniejszenie. Zanim jednak o tym wspomnimy, trzeba wyjaśnić, czym dokładnie są nowoczesne generatory energii.

 

Opłacalność inwestowania w fotowoltaikę

Rachunki za energię elektryczną, jaka jest dostarczana do naszych domów, potrafią być niekiedy bardzo wysokie. Jeśli w lokalu oprócz nas mieszka jeszcze kilka osób, to automatycznie wydatki na prąd rosną. Można jednak temu zaradzić, inwestując w fotowoltaikę. Prąd generowany przez nowoczesne systemy może w pełni pokrywać potrzeby naszego gospodarstwa domowego czy nawet budynków przemysłowych. Wszystko zależy od tego, jak dużą instalację postanawiamy stworzyć. Działanie fotowoltaiki opiera się na tym, że dzięki promieniom słonecznym powstaje napięcie prądu stałego. Promienie składają się z fotonów, które po uderzeniu w krzemową płytkę powodują, że powstaje ruch elektronów. Efektem tego jest wytwarzanie energii elektrycznej.

 

Dofinansowanie fotowoltaiki – Piaseczno

Rynek odnawialnych źródeł energii zmienia się bardzo dynamicznie. Wciąż powstają nowoczesne wersje paneli słonecznych, które są w stanie generować sporo energii i zachowywać przy tym swoją nominalną moc przez lata. Można spotykać się obecnie z panelami monokrystalicznymi, polikrystalicznymi oraz wykonanymi z krzemu amorficznego. Te ostatnie są najtańsze, ale przy tym najmniej wartościowe, gdyż szybko tracą wydajność.

Na zakup paneli oraz innych elementów instalacji można otrzymać dofinansowanie. Dużym uznaniem darzony jest obecnie program „Mój prąd”. Na ten moment realizowana jest już jego trzecia edycja. Biorąc udział w tym programie można otrzymać dotację w kwocie maksymalnej wynoszącej aż 5 tysięcy złotych. W przypadku mniejszych instalacji jest to naprawdę duże wsparcie. Sporo osób pyta o koszty kwalifikowane dotyczące takiego dofinansowania. Obecnie w projekcie omawianym powyżej są nimi koszty zakupu paneli fotowoltaicznych, falownika (lub falowników przy większych instalacjach) oraz montażu. Warto wziąć udział w takich projektach, gdyż można znacznie zredukować nakłady finansowe związane z instalacją fotowoltaiki w naszym domu.

Zadzwoń do nas już teraz!

Oblicz koszt instalacji
Oblicz koszt instalacji

Sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu!

Zaufali nam

Zadzwoń +48 506 457 409