Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 506 457 409
Wybudujemy Twoją elektrownię słoneczną

Fotowoltaika w Ożarowie

Montowanie nowoczesnej fotowoltaiki – Ożarów

Dostęp do energii elektrycznej jest doceniany najczęściej wtedy, gdy zdarza się awaria linii energetycznej i mamy do czynienia z przerwą w jej dostawie. Bez wątpienia jesteśmy bardzo uzależnieni od tych dostaw. Na co dzień używamy prądu do zasilania najróżniejszych urządzeń a jego produkcja z roku na rok wzrasta. Obecnie można jednak sprawić, aby był on wytwarzany przez instalacje znajdujące się w naszych domach i to w przyjazny środowisku sposób. Takie możliwości daje nam fotowoltaika.

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Zasada działania paneli fotowoltaicznych została odkryta jeszcze w XIX wieku. Jednak przez wiele lat ceny paneli były tak wysokie, że mało kto z nich korzystał. Dzięki nowoczesnej technologii można było usprawnić proces produkcji urządzeń i sprawić, by ich koszt spadł. Prąd wytwarzany przez panele fotowoltaiczne jest stały i powstaje na skutek działania fotonów. Z dużą prędkością uderzają one w cienkie krzemowe płytki. Ogniwo fotowoltaiczne składa się z dwóch warstw płytek krzemowych, z których jedna z nich to płytka „N”, a druga to płytka „P”. Przy uderzeniu fotonów w płytkę „N” dochodzi do wybicia elektronu i przeniesienia go do pustych luk w płytce „P”. Na skutek tej czynności powstaje prąd, który wystarczy przechwycić i odpowiednio zamienić w prąd zmienny.

Jeśli zainteresowała Cię fotowoltaika, Ożarów jest miastem, w którym możesz znaleźć naszą firmę, która stworzy dla Ciebie wydajną instalację generującą prąd na potrzeby Twojego domu czy budynków przemysłowych.

Co wchodzi w skład instalacji?

Oczywiście najważniejszym elementem instalacji są panele fotowoltaiczne. To jednak nie wszystko, ponieważ wytwarzany przez nie prąd nie może być bezpośrednio użyty do zasilania naszych domowych urządzeń RTV czy AGD. Prąd stały zostać zamieniony w prąd zmienny o częstotliwości 50 Hz. Do tego zadania wykorzystuje się falowniki. Nasza firma stawia zawsze na najlepszej jakości urządzenia, które niejednokrotnie wyposażone są w moduły WiFi. Dzięki nim możliwe jest sprawdzanie stanu naszej instalacji, monitorowanie jej pracy oraz sprawdzanie, jak dużo prądu wyprodukowała ona przez cały dzień, tydzień, miesiąc czy rok. Oprócz paneli i falownika w skład instalacji wchodzi oczywiście okablowanie, którego podłączaniem zajmują się nasi specjaliści. Polecamy się do wykonania instalacji fotowoltaicznych zarówno w Twoim domu, jak i w budynkach przemysłowych. Pomagamy także w dopełnianiu wszelkich formalności związanych z uzyskiwaniem dotacji na zakup i montaż paneli oraz doradzamy w kwestii projektu i wyboru urządzeń.

Zadzwoń już dziś i dowiedz się więcej na temat fotowoltaiki w Ożarowie!

Oblicz koszt instalacji
Oblicz koszt instalacji

Sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu!

Zaufali nam

Zadzwoń +48 506 457 409