Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 506 457 409
Wybudujemy Twoją elektrownię słoneczną

Fotowoltaika Pruszków

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną

 

Dużo osób ostatnimi czasy zaczyna interesować się alternatywnymi źródłami energii elektrycznej. Możliwości związanych z pozyskiwaniem prądu jest sporo. Jednak szczególnie jedno rozwiązanie jest mocno doceniane i inwestuje się w nie częściej niż w inne. Mowa tutaj o opcji, jaką jest fotowoltaika. Pruszków to przykład miasta, w którym szczególnie wyraźnie widać zainteresowanie tą technologią.

 

Wybieramy panele słoneczne – Pruszków

 

Wybór paneli fotowoltaicznych niekoniecznie dla każdego z nas będzie łatwy. Dostępnych jest bowiem kilka rodzajów paneli i trzeba wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę. Obecnie w Polsce montuje się takie rodzaje paneli jak:

  • monokrystaliczne,
  • polikrystaliczne,
  • panele z krzemu amorficznego,
  • panele z mniej popularnych półprzewodników.

W zasadzie można brać pod uwagę tylko dwa pierwsze rodzaje paneli znajdujące się na powyższej liście. Moduły monokrystaliczne są w stanie generować sporo prądu, ale wyłącznie pod warunkiem, że nasłonecznienie jest akurat na wysokim poziomie. Ze wszystkich dostępnych rodzajów paneli to właśnie wersje monokrystaliczne przejawiają najwyższą sprawność. Natomiast panele polikrystaliczne są nieco mniej wydajne, ale z kolei bywają wybierane częściej ze względu na produkowanie energii elektrycznej nawet w czasie pochmurnych dni.

 

Co można zyskać, instalując fotowoltaikę?

 

Pierwszą odpowiedzią na powyższe pytanie może być to, że dzięki fotowoltaice po prostu będziemy produkować nasz własny, darmowy i do tego ekologiczny prąd. Natomiast kolejną kwestią wartą uwagi jest możliwość zostania prosumentem. Oznacza to, że jeśli chcemy, możemy podpisać z dostawcą prądu specjalną umowę prosumencką, na podstawie której będzie możliwe odsprzedawanie wyprodukowanej nadwyżki prądu do sieci. Dzięki tej opcji można będzie sprawić, że inwestycja w panele fotowoltaiczne zwróci nam się o wiele szybciej, niż się spodziewamy.

Zajmujemy się fotowoltaiką nie od dziś. W związku z tym, jeśli tylko nam zaufasz, to stworzymy w Twoim domu wysokiej jakości instalację fotowoltaiczną, która będzie w stanie generować dla Ciebie energię elektryczną przez cały rok. Na produkty, które zostaną wykorzystane przy tworzeniu instalacji, oczywiście otrzymasz długoletnią gwarancję. Z racji tego, że zawsze montujemy najwyższej jakości sprzęt, z reguły procedura gwarancyjna nie musi być nigdy uruchamiana. Nasze instalacje są po prostu niezawodne, o czym już dziś możesz się przekonać sam.

Zadzwoń do nas już teraz!

Oblicz koszt instalacji
Oblicz koszt instalacji

Sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu!

Zaufali nam

Zadzwoń +48 506 457 409