Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 506 457 409
Wybudujemy Twoją elektrownię słoneczną

Dofinansowanie do fotowoltaiki w województwie Mazowieckim

Panele fotowoltaiczne pozwalają uniezależnić się od lokalnego dostawcy energii. Ceny prądu cały czas idą w górę, dlatego warto rozważyć alternatywne rozwiązanie. Wybierając fotowoltaikę, dbasz  również o środowisko, a jednocześnie możesz zainstalować panele solarne niedużym nakładem środków własnych. Szczególnie jeśli skorzysta się z jednego z dostępnych opcji dofinansowania w województwie mazowieckim.

 

Fotowoltaika dofinansowanie mazowieckie – program „Mój Prąd”

Jeśli interesuje Cię dotacja, która obowiązuje w całym kraju, weź pod uwagę program „Mój Prąd”. To dobra opcja, jeśli planujesz zainwestować w niewielką instalację fotowoltaiczną, czyli w zakresie od 2 do 10 [kW]. Program ten z pewnością Cię zainteresuje, jeśli chciałbyś zainstalować w panele fotowoltaiczne w swoim gospodarstwie domowym. Musisz jednak pamiętać, że nie uzyskasz dotacji, jeśli chciałbyś rozbudować instalację fotowoltaiczną, z której już korzystasz.

Ubiegając się o dofinansowanie, możesz liczyć na wsparcie wynoszące do 50 procent wartości instalacji. Jednocześnie kwota, jaką otrzymasz, nie przekroczy 3 tysięcy złotych, czyli maksymalnej kwoty, o jaką każdy wnioskodawca może się starać. Kwota ta jest przyznawana każdorazowo dla jednej instalacji. Jeżeli więc oprócz paneli solarnych na dachu swojego domu jednorodzinnego, chciałbyś też zainstalować je na gruncie działki, możesz wówczas otrzymać maksymalnie 6 tysięcy złotych.

 

Dofinansowanie do fotowoltaiki w mazowieckim – program „Czyste Powietrze”

Chciałbyś założyć panele fotowoltaiczne w swoim domu lub w firmie w Warszawie lub okolicach? Weź pod uwagę program „Czyste Powietrze”. W związku z tym, że projekt ten połączono z rządowym programem „Mój Prąd”, składając wniosek, otrzymujesz bezzwrotnie 5 tysięcy złotych.

Program ten przewiduje inny zakres wsparcia dla osób mniej i bardziej zamożnych. Jeśli zaliczasz się do tej pierwszej grupy, otrzymasz do 1960 zł na miesiąc jako osoba samotna lub do 1460 zł miesięcznie, jeśli masz rodzinę. Będąc w grupie bardziej zamożnych, możesz liczyć na wsparcie w graniach do 100 tysięcy złotych na rok.

Nawet jeśli kwalifikujesz się do mniej zamożnej grupy zainteresowanych dotacją, możesz otrzymać większe wsparcie. Gdy oprócz instalacji fotowoltaiki, chcesz również wymienić źródło ogrzewania, możesz ubiegać się o wyższe dofinansowanie. W takim przypadku uzyskasz do 32 tysięcy złotych, natomiast bez wymiany ogrzewania możesz liczyć na kwotę nie wyższą niż 15 tysięcy złotych na fotowoltaikę.

Zadzwoń do nas już teraz!

Oblicz koszt instalacji
Oblicz koszt instalacji

Sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu!

Zaufali nam

Zadzwoń +48 506 457 409