Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 506 457 409
Wybudujemy Twoją elektrownię słoneczną

Dofinansowanie do fotowoltaiki w Warszawie

Paliwa kopalne są zużywane ostatnimi czasy w bardzo szybkim tempie. W związku z tym znikają złoża. Wymuszone jest również korzystanie z alternatywnych źródeł energii. Bez dwóch zdań szczególnie mocno doceniana bywa fotowoltaika. Ten rodzaj instalacji pozwala na generowanie ogromnych ilości energii elektrycznej przy wykorzystywaniu promieni słonecznych. Dla niektórych z nas jest sporym szokiem informacja o cenach za poszczególne elementy instalacji. Jednak niekoniecznie musimy samodzielnie ponosić wszelkie koszty z tym związane. Dostępne są świetne formy wsparcia, które pozwalają na otrzymanie dofinansowania. Zacznijmy jednak od tego jak działa takowa instalacja.

 

Jak działa instalacja fotowoltaiczna? 

Zasada działania instalacji fotowoltaicznych jest ogólnie stosunkowo prosta. W całym procesie chodzi o to, że wewnątrz poszczególnych ogniw fotowoltaicznych znajdują się płytki krzemowe, które wchodzą w reakcję z fotonami. Dokładniej mówiąc, dochodzi do wybijania elektronów z płytek krzemowych i w takim przypadku zaczyna powstawać napięcie prądu stałego. Pojedyncze ogniwo wytwarza jedynie 0,5 V, ale już połączenie kilku ogniw w moduły sprawia, że całość jest bardzo wydajna. Na terenie naszego kraju montuje się obecnie panele w wersji monokrystalicznej oraz polikrystalicznej. Większym uznaniem darzone są te drugie. Wynika to z tego, że działają one efektywnie nawet przy niepełnym nasłonecznieniu. Wersje monokrystaliczne są natomiast znacznie droższe, ale wytwarzają więcej energii elektrycznej.

 

Interesuje Cię dofinansowanie fotowoltaiki? Warszawa już z tego korzysta!

W wielu miasteczkach i miastach oferowane zostało finansowanie fotowoltaiki. Warszawa jest doskonałym przykładem takiego właśnie miejsca. Instalacja zalicza się między innymi do rządowego programu „Mój prąd”. Na ten moment realizowana jest już trzecia edycja. Biorąc w nim udział, można liczyć na dofinansowanie w kwocie wynoszącej aż 5 tysięcy złotych. Warto wspomnieć o tym, jakie są koszty kwalifikowane do tego programu. Otóż zaliczyć się tutaj mogą ceny dotyczące zakupu paneli fotowoltaicznych, falowników, okablowania oraz koszty związane z montażem. Wiadomo, że dofinansowanie nie będzie w stanie obejmować całości kosztów inwestycji, ale jednak jest to pewne wsparcie, którego potrzebuje każdy inwestujący. Nasza firma chętnie udziela wszelkich porad swoim klientom, odnoście nowych projektów oraz pomagamy przy dopełnianiu formalności.

Zadzwoń do nas już teraz!

Oblicz koszt instalacji
Oblicz koszt instalacji

Sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu!

Zaufali nam

Zadzwoń +48 506 457 409