Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 506 457 409
Wybudujemy Twoją elektrownię słoneczną

Dotacja na fotowoltaikę w mazowieckim

Fotowoltaika jest odnawialnym źródłem energii, po które sięga wielu mieszkańców domów jednorodzinnych, biznesmenów czy rolników. Liczba użytkowników paneli słonecznych sukcesywnie rośnie. Dzięki dotacjom na fotowoltaikę z pewnością jest ona znacznie wyższa, niż gdyby każdy musiał opłacać tę technologię wyłącznie ze swojej kieszeni. W województwie mazowieckim można uzyskać kilka dopłat do paneli, które pozwalają szybciej zdecydować się na ten sposób poboru prądu.

 

Jakie są rodzaje dotacji na fotowoltaikę w mazowieckim?

Jesteś z województwa mazowieckiego i interesują Cię panele fotowoltaiczne? Weź pod uwagę program „Mój Prąd”, „Czyste Powietrze” lub „Ochrona Atmosfery”. Dwa pierwsze są skierowane do osób prywatnych, które chcą skorzystać z dotacji na fotowoltaikę w mazowieckim (i nie tylko), by zainstalować panele solarne na dachu swojego domu jednorodzinnego. Zarówno z programu „Mój Prąd”, jak i „Czyste Powietrze” możesz uzyskać do pięciu tysięcy złotych wsparcia dla swojego budżetu. Jest to kwota maksymalna, a jeśli wydasz mniej na termomodernizację swojego domu jednorodzinnego, wtedy otrzymasz równowartość połowy kwoty, jaką włożysz w fotowoltaikę.

Jeżeli jesteś biznesmenem lub rolnikiem, wtedy bardziej atrakcyjną dotacją będzie dla Ciebie program „Ochrona Atmosfery”. Pomimo tego, że program ten dotyczy województwa mazowieckiego, wniosek składa się do organizacji mającej swoje biuro w Katowicach. Dokument możesz jednak złożyć przez internet na podany adres e-mail Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (w skrócie WFOSiGW).

 

Dlaczego warto skorzystać z dotacji na fotowoltaikę?

Panele fotowoltaiczne z roku na rok będą kosztować coraz mniej, ale jedna rzecz pozostaniee niezmienna lub zmieni się na niekorzyść użytkownika. Mianowicie wciąż będziesz potrzebować tyle samo energii, by móc swobodnie korzystać z urządzeń, jakie masz podłączone do gniazd zasilania. Twoje zapotrzebowanie na prąd z czasem będzie raczej rosnąć niż maleć. Tym samym będziesz potrzebować albo większej liczby ogniw fotowoltaicznych, albo tych wykonanych w najbardziej zaawansowanej technologii, które zajmą mniej miejsca.

Dzisiaj złotówka jest warta więcej niż jutro – tak mawia się w biznesie i to samo można powiedzieć o panelach solarnych. Jeżeli dzisiaj jesteś bliższy tego, by zainwestować w panele słoneczne, zrób to. Jutro fotowoltaika może być poza Twoim zasięgiem – mogą pojawić się inne wydatki lub z jakiegoś powodu inwestycję w trzeba będzie odłożyć na później.

Natomiast dotacje są dostępne już teraz, więc gdy tylko dostaniesz konkretną kwotę, będziesz mógł kupić dokładnie tyle paneli solarnych, ile potrzebujesz. Ponadto sytuacja gospodarcza się zmienia, a pieniądze są bardziej płynne niż kiedykolwiek – dzisiaj są, a jutro może ich nie być.

Dla Ciebie dotacja jest korzystna, ponieważ nie musisz nadwyrężać swojego budżetu, by zdecydować się na bardziej ekologiczne źródło energii. Przez pierwsze lata prawdopodobnie nie odczujesz różnicy, jeśli chodzi o oszczędności, gdy będziesz korzystać z paneli solarnych. Rachunki za prąd będą co prawda niższe lub zerowe, ale możesz spłacać kredyt wzięty na fotowoltaikę.

Skorzystaj z naszej pomocy w pozyskaniu dotacji, która będzie dla Ciebie dogodna!

Oblicz koszt instalacji
Oblicz koszt instalacji

Sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu!

Zaufali nam

Zadzwoń +48 506 457 409