Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 506 457 409
Wybudujemy Twoją elektrownię słoneczną

Fotowoltaika w Łomiankach – panele fotowoltaiczne

Inwestowanie w fotowoltaikę w Łomiankach

 

Prąd to niby tylko zwykły ruch cząsteczek, ale jednak jesteśmy już tak do niego przyzwyczajeni, że ciężko by nam było normalnie funkcjonować bez najróżniejszych urządzeń elektrycznych, z jakimi mamy styczność na co dzień. Obecnie prąd można pozyskiwać od dostawcy lub też wytwarzać go samemu. Trzeba przyznać, że drugie z rozwiązań jest ostatnimi czasy bardzo doceniane. W szczególności sporo się słyszy o korzystaniu z rozwiązania, jakim jest fotowoltaika. Łomianki to miasto, w którym obecnie nasza firma prowadzi wiele inwestycji związanych z montowaniem paneli słonecznych.

 

Dostępne rodzaje paneli słonecznych

Jak powszechnie wiadomo, najważniejszym elementem składowym instalacji pozyskujących prąd ze słońca są panele fotowoltaiczne. Łomianki słyną właśnie z tego urządzenia montowanego na dachach domów. Zdarza się jednak też, że miejscem montażu jest ogród i specjalny stelaż staje się w tym wypadku podstawą pod panele. Na ten moment dostępnych jest kilka rodzajów paneli fotowoltaicznych. Jednak zdecydowanie najbardziej popularne są trzy z nich. Są to panele:

  • monokrystaliczne,
  • polikrystaliczne,
  • z krzemu amorficznego.

Pierwsze z tutaj wymienionych to moduły, które charakteryzują się najwyższą wydajnością ze wszystkich dostępnych rodzajów. Czy to znaczy, że właśnie ten model należy stosować? Okazuje się, że mają one pewną wadę. Chodzi o to, że działają niezwykle skutecznie tylko przy bardzo dużym nasłonecznieniu. Nieco inaczej jest w przypadku drugiego z wymienionych rodzajów paneli. W przypadku wersji polikrystalicznej sprawność wynosić może około 20% nawet w czasie zachmurzenia. Jest to naprawdę świetny wynik. Trzeba bowiem wiedzieć o tym, że żadne panele fotowoltaiczne nie są w stanie nawet zbliżyć się do osiągnięcia wyniku sprawności na poziomie 50%. Większość promieni słonecznych po prostu odbija się od ich powierzchni.

 

Czy warto nas wybrać?

Na powyższe pytanie odpowiedzi udzielić mogą jedynie te osoby, które nam zaufały. Możemy jednak nieśmiało powiedzieć, że na montowaniu paneli fotowoltaicznych znamy się bardzo dobrze. Duża liczba zleceń dotyczących montażu systemów fotowoltaicznych może tylko potwierdzać powyższe słowa. Zachęcamy do tego, aby szczegółowo zapoznać się z naszą ofertą – na pewno dostrzeżesz wtedy jeszcze więcej zalet tego odnawialnego źródła energii. Na zakupione elementy instalacji oczywiście otrzymasz od nas długoletnią gwarancję, która potwierdza niezawodność naszych paneli.

Oblicz koszt instalacji
Oblicz koszt instalacji

Sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu!

Zaufali nam

Zadzwoń +48 506 457 409